solna-jeskyne-salza russia france deustch english

Ohlasy lidí

V jiném světě

Zavřel jsem za sebou dveře a jako bych se ocitl v jiném světě. Na podlaze i na stěnách jeskyně byla sůl. Tlumené světlo prosvítalo skrze solné kameny na zdech. Sedl jsem si do křesla, ze kterého jsem si jednoduchým pohybem vyrobil lehátko, a přikryl se dekou. Z reproduktorů se ozývala jemná relaxační hudba. Světla umístěná za solnými kameny vytvářela v jeskyni různobarevné efekty. V jednom z výklenků protékala slaná voda.

Nemusel jsem nic, jen dýchat prosolený silně ionizovaný vzduch a vnímat zvláštní, uklidňující atmosféru. Někteří lidé se tu uvolní tak, že usnou. Relaxační účinky pobytu v jeskyni a příznivé efekty vzduchu prosyceného solemi, který cirkuluje přes bloky soli a čističku vzduchu, jsou příčinou léčebných efektů jeskyně na naše zdraví.

Krásné navenek, ještě krásnější uvnitř. Skvělý servis s báječnou obsluhou. Bez soli se žít nedá, proto se k Vám budeme vždy rádi a často vracet. My totiž víme, že jí máte plný sklep.
13.7.2006 Kostelní z Valmezu

Byl to úžasný zážitek. Máme nemocnou dceru, která trpí dýchacími problémy. Dýchalo se jí zde dobře, cítila se uvolněná a odpočatá. I pro nás to byla příjemná relaxace. Cítili jsme se zde opravdu příjemně. Návštěvu budeme určitě opakovat !! Přejeme mnoho spokojených zákazníků.
2.8.2006 Horvátovi z Veselí nad Moravou

Děkujeme za příjemné z mrtvých vstání s mořem v zádech, modrou oblohou a písničkou na rtech.
12.8.2006 Zina a Polda z Valtic

V dnešním světě lidé žijí ve stresu, je úžasné, že existuje místo, kde lidská duše nalezne trochu klidu. Děkujeme za příjemnou hodinku. Ne každý má na to , dělat tuto práci – je třeba mít v sobě pozitivní energii. Slunce s Vámi.
22.8.2006 Veronika Šimková

To jsme si ani nepomysleli, že zde kromě krásných hor zažijeme i příjemné chvíle na "pobřeží mrtvého moře" u Vás v Zašové. V solné jeskyni se člověk jako mávnutím kouzelného proutku ocitne v jiném , pohodovém světě. Díky Vám za to ! Přejeme Vám, ať se Vám ve Vašem úsilí pomáhat druhým daří.
12.9. 2006 Strnadovi z Prahy

Su tu jak v Jiříkovém vidění! Co ti Valaši nevymyslijá.Úžas! Su prosolená, enom ňa dať na pekáč - snáď ňa negdo aj dyž su stará zežere ! No děcka, je tu báječně !!! Líbá Vás vaša
Jarmila Šuláková a kamarádi 21.10. 2006

Velmi milé, příjemné, vstřícné vystupování majitele, energetický potenciál jeskyně působící příznivě na tělo, mysl i duši. Doporučím všem ! Hodně štěstí ! příloha - duševní lázeň v solné jeskyni - zde
26.10 2006 Šimková B. - dopisovatelka Ostravské organizace vozíčkářů

Před několika dny jsme s manželkou poprvé navštívili solnou jeskyni Salza v Zašové. Musíme souhlasit se všemi pochvalami, které zde zazněly na adresu této jeskyně. Nádherné provedení, příjemný perzonál. Cítili jsme se, jako bychom vešli do pohádky. Krásná relaxační tichá hudba, tekoucí uklidňující vodopád a božský klid. Dlouhodobý léčebný účinek již byl posouzen odborníky a já věřím, že se dostaví. Já jsem již po několika minutách pocítil velké celkové uvolnění, pohodu a zlepšenou průchodnost a funkčnost dýchacích cest. Řekl jsem si, že toto prostředí je ideální pro aplikaci jogínského dechu, což jsem uplatňoval po celou dobu. Zkrátka - je to vynikající a nemá to chybu.
Děkuji za sebe i za manželku nejen perzonálu, který k nám byl velmi pozorný, ale taky svým dětem, které nám k Vánocům zakoupily jako dárek permanentní vstupenku na deset pobytů v této solné jeskyni. Už se těšíme na další návštěvu.
6.01.2007 Rožnov pod Radhoštěm. Manželé Rudolf a Marie Holišovi

Miluju jeskyně! Ale nikdy by mne nenapadlo, že v jeskyni je možné usnout. A co teprve po probuzení. Báječné posezení s kytarou u svařáku. Píšu velkou 1*.
2.2.2007 Bob Dvořák


Všude kolem sůl nad zlato,
pobyt u Vás stojí za to !
Voda zurčí , pějí ptáci
zaručují relaxaci.
Při hudbě se dobře spinká,
potom káva, gořalinka.
Jistě zase přijedem,
pobyt tady je jak sen.

30.3.2007 Kolektiv pracovníků ZŠ Valašská Bystřice

Chtěla bych moc poděkovat za dceru. Po 10 sezeních v solné jeskyni vidím úžasné výsledky. Moc děkuji.
18.5.2007 Petra Chladná

Říká se, že když je něco poprvé, tak to ještě není úplně to "pravé ořechové". Myslím, ale, že o solně jeskyni a pobytu tady s Vámi to neplatí. Moc a moc děkuji za krásný večer plný pohody a těším se "někdy příště" .
24.6.2007 Jirka

Na výletě po okolí, vyšli jsme si s bílou holí, do jeskyně se solí, ať nás nohy nebolí. A ta solná relaxace - to Vám byla senzace. Hudba hraje, voda zurčí - nemoce se rázem zkrčí.
26.6.2007 SONS - rekondice, Havířov, Karviná, Třinec

Hodně jsme o solné jeskyni již věděly, ale teprve dnes již zažily. Je to pohlazení těla i duše, prostě úžasné. Děkujeme za krásné ukončení našeho prodlouženého víkendu v přírodě.
6.8.2007 Yveta a Alena z Českého Těšína.

Vlašimský diabetici děkují za příjemné dopoledne. Velice se nám líbilo - obsluha vzorná !
22.9.2007 Za kolektiv p. Kubíková

Pobyt v solné jeskyni byl pro nás nejdříve neznámem, ze kterého jsme měli strach – naše děti, většinou s kombinovanými vadami a autismem mají vždy velké problémy s novým prostředím. Ale zde? Žádný křik ani nervozita. Velice děkujeme za nádhernou hodinku a určitě se nevidíme naposledy.
28.11. 2007 Kolektiv pracovníků ZŠ a MŠ Turkmenská Vsetín

Pro nás, překvapení zcela nové,
nastalo po příjezdu do Zašové,
kde jsme se všichni spolu
posadili k dřevěnému stolu.

Pak nás manželé Trčkovi uvedli,
do své jeskyně „Salza“ zavedli.
Tam jsme naše chvíle volné
úžasně strávili v jeskyni solné.
Zde nás místo namáhavé práce
čekala hodinová relaxace.

15.12.2007 Gotzmannovi z Oder

Dobrý den, chtěla bych přidat svůj názor na solnou jeskyni Salza v Zašové.
Už delší dobu jsem měla problémy s dýcháním a neustále jsem byla nachlazená, tak jsem se rozhodla navštívit jeskyni a zjistit, zda-li jsou léčebné procesy pravdivé či ne.
Byla jsem velice mile překvapená, jak jeskyní, tak i dobře působícím prostředím a taky milými lidmi, kteří provozují tuto jeskyni.  Jsem pravidelným návštěvníkem, pobyt v jeskyni mi neuvěřitelně pomáhá, jak zdravotně, duševně, tak i tělesně. Velice dobře působí i relaxačně, proto Vám všem doporučuji určitě vyzkoušet, jak bude působit i na Vás.  Zaručuji Vám, že budete spokojeni :-)
.  S pozdravem Jitka Matyščáková, Veselá.

Děkujeme za příjemné chvíle strávené ve Vaší solné jeskyni. Oceňujeme velmi dobrý přístup k tělesně postiženým lidem, jakož i bezbariérovost v celém objektu.
30.7.2008 Šrámkovi

Jsme velmi spokojeni se zdejšími službami a velmi nám to pomohlo v našich zdravotních potížích. Děkujeme!
3.6.2009 Věra Novotná

Milí přátelé,
solná jeskyně je jako vy Valaši ... Když jsem s vámi, je mi krásně a mám pocit, že je všechno správně, když jsem v jeskyni, cítím úplně stejný klid a mír. Tady by mě bavilo umřít ...

5.6.2010 S díky Váš Jaroslav Kuneš

Milí přátelé,
při příležitosti požehnání překrásné solné jeskyně Salza Vám přeji, ať Bůh skrze léčivé klima léčí lidská těla, lidé se k Vám rádi vrací a meditační atmosféra přivádí i lidskou mysl a srdce k tomu, který je lékař duší a láska sama! Bůh Vám žehnej za milé pozvání a posezení!

22.5.2011 P. Petr Klimeš

Přijeli jsme z Jilemnice z Krkonoš,
moc se nám tu líbilo, byli jsme moc spokojení, přijedeme zas ... Děkujeme za příjemné prostředí a posezení.

28.10.2012 Kadaví z JilemniceAKCE:

19.12.2014 nám představil "World music – hudbu bez hranic" zasvěceným slovem Jirka Moravčík.

21.9.2014 navodila úžasnou atmosféru Martina Trchová se svým triem a vše doplnila výstava obrázků a mandal firmy JENT vyrobených z písku ...

7-8/2014 jsme promítli dalších pět filmů z kolekce Jednoho světa ...

22.6.2014 to pěkně rozjel Edo Klena a jeho kapela Klenoty ... Již tradičně jsme zařadili výstavu obrazů z výtvarné dílny Ondry Hozáka z Rožnova.

23.3.2014 prohřál náš jarní koncert svými písněmi Jirka Smrž. Své výrobky tentokráte vystavovala naše kamarádka Marcela Mlnaříková.

20.12.2013 na tomto „Večeru při svíčkách“  nás publicista Michal Bystrov seznámil s příběhy písní...

15.10.2013 u nás zahrála svérázná písničkářka Horana se svým synem Jankem …

22.9.2013 bylo „Loučení s létem“ v jazzovém duchu – napřed zahrál NoWayBack a poté Chet  Baker Trio. K tomu jsme odstartovali úspěšnou výstavu fotografií Jaroslava Macháčka „Lidé ze Zašové“ - jako vždy velmi příjemné...

7-8/2013 - další ročník projekce filmů z „Jednoho světa“ - akce „Promítej i ty“  

23.6.2013 Vítání léta jak má být – pěkně zvesela – o to se postarala dvojice ĽUBOŠ BEŇA & BONZO RADVÁNYI a zároveň jsme otevřeli výstavu fotografa Martina Dokoupila ...

24.3.2013 I když byl březen, zahrály „Februárové ženy“ - tedy Dominika Fričová+Lucie Redlová+Simona Martausová. Bylo to super!!

21.12.2012 jsme naštěstí nezažili slibovaný konec světa, ale příjemný večer s blues, kterým nás zkušeně provedl Ondřej Bezr.

23.9.2012 Toto "Loučení s létem" bylo mezinárodní – zahráli dva písničkáři – Jan Řepka a Števo Šanta a vystavovaly se práce o.s. Iskérka – moc se všem líbilo ...

9.8.2012 jsme zažili pořad "Se zobcovou flétnou trochu jinak" vedený Alenou Čípovou.

7/2012 tři červencové večery patřily projekci filmů s vážnějšími tématy tohoto světa ...

24.6.2012 Vítání léta projasnila svým výkonem kapela Bossy bez basy a výstava prací výtvarné dílny Ondry Hozáka.

25.3.2012 Jarní koncert pro jednu ženu a mnoho jejich hlasů zažili všichni díky Ridině Ahmedové. Vystavovali jsme linoryty Ladislava Krajči a práce Domova KAMARÁD.

16.12.2011 nás v rámci večera při svíčkách provedl Vojtěch Lindaur „Bigbítem skrz všecky ty ro(c)ky a zazněla dávná i zbrusu nová díla starých mistrů a učedníků“

13.11.2011 jsme se od fotografky a cestovatelky Věry Davidové dozvěděli, jak se žije na Filipínách.

25.9.2011 jsme se velmi zvesela rozloučili s létem – hrála k tomu vynikající kapela JANANAS, k prohlédnutí byly fotky Věry Davidové a divadélko nejen pro děti zahrál Pavel Hošťálek.

7-8/2011 proběhla projekce filmů z festivalu „Jeden svět“ pořádaným společností Člověk v tísni – projekt má název Promítej i ty a setkal se s velkým ohlasem ...

10.8.2011 jsme prošli se zobcovou flétnou od renesance až po modernu – to vše pod vedením Alči Čípové

19.6.2011 A je to tady !! Oslava pěti let SALZY byla opravdu veselá – o to se postarala dvojice Tom Hubáček a Kuba Soldán – tedy seskupení HUSO

27.3.2011 Svými úsměvy a písněmi nám připravila skvělou jarní náladu písničkářka Žofie Kabelková

17.12.2010 k nám dorazil vzácný host a to Petr Dorůžka, aby nás provedl „letem světem world music“. Velmi příjemnou atmosféru ještě podpořila vernisáž fotografií Marka Tihelky.

3.12.2010 jsme besedovali nad další novou knihou „Zapomenutý hrdina“ p. Richarda Sobotky – tentokráte o letci z druhé světové války a Zašovském rodákovi J.V. Daňkovi.

15.10.2010 vyprávěl Lukáš Bártek o svých cestách po Nelálu, Tibetu a Bhútánu a bylo to věru zajímavé povídání, které zároveň ukončilo jeho výstavu fotek u nás ...

26.9.2010 bylo první "Loučení s létem", kdy nám pršelo.Taky to bylo poprvé, co hrály dvě kapely a to Bezobratři z Brna a NoWayBack ze Zašové ... a bylo to bezva!!

27.6.2010 Toto „Vítání léta“ bylo výjimečné – hudební produkci obstaralo Saguitarius Duo ( Zuzana Dumková a Josef Štěpánek ), divadlo pro děti zahrál Pavel Hošťálek a vernisáž svých fotografií s Tibetu osobně otevřel Lukáš Bártek.

21.3.2010 za námi přijeli naši Vsetínští kamarádi Žamboši, abychom společně prožili krásné chvíle při jarním koncertu – díky

18.12.2009 nás poctili svou návštěvou dva významní hosté – spisovatel Ludvík Vaculík a folklorista Jan Rokyta. Večer zpestřili svým zpěvem Lidka Vašková a Pavel Ptáček.

6.11.2009 Při cestopisné přednášce manželů Špillarových jsme procestovali téměř celou jižní Afriku.

27.9.2009 jsme se společně s kapelou „DVA“ rozloučili s létem.

21.6.2009 Hned několik důvodů k radosti bylo na tomto vítání léta – přijelo výborné bluesové duo Ľuboš Beňa a Matěj Ptaszek, jako host vystoupila Beata Bocek a ještě jsme uvedli výstavu obrázků naší kamarádky Lidušky Vaškové.

22.3.2009 ozdobila náš jarní koncert svými písněmi Eva Henychová.

16.12.2008 To jsme se všichni rádi sešli na večeru při svíčkách, kde nám Jiří Černý pouštěl svých 20 nej...

21.11.2008 bylo hodně důvodů k radosti – křtili jsme dvě knihy - „Štěňata“ od Richarda Sobotky a „Něco jako básně“ od Moniky Kovářové. K tomu nám zazpíval Sextet plus z Nového Jičína a CM Soláň.

28.9.2008 Opětovné loučení s létem – tentokráte s folkovým duem Nestíháme a výstavou fotografií našeho kamaráda Jakuba Sobotky. Vše se moc povedlo - děkujeme …

22.6. 2008 Vítání léta v SALZE. A když vítání, tak pěkně zvesela - o to se postarala kapela ĚŠTĚ a dobré Zašovské pivo BON.

23.3.2008 jsme se sešli na neděli Velikonoční, abychom společně s Adamem Katonou nasáli tu krásnou jarní atmosféru. Navíc jsme přivítali přírůstky – Lojzu a Lízu.

15.12.2007 zažili všichni zúčastnění poetický večer při svíčkách, během kterého zahrála cimbálová muzika Soláň a pokřtili jsme další knihy p. Sobotky

30.9.2007 Když jsme léto přivítali, tak se s ním musíme i rozloučit ! To zvládlo velmi důstojně opět duo - tentokráte "Jakub Kořínek a Kateřina Misíková".

24.6.2007 jsme spolu s duem "Hluční sousedé" přivítali léto - myslím, že velmi úspěšně.

30.3.2007 Zašovská kapela Akustik Rauš u nás zahrála a zároveň pokřtila svoje nové CD "Ujedem spolu". Hostem večera byla také Beata Bocek.

15.12.2006 jsme u nás pokřtili knihu pana Richarda Sobotky - "Jiné světy". Poté proběhla autogramiáda a beseda v příjemné předvánoční atmosféře.


PFky:

2015

2014

2013

2012

2011

2010

2009

2008

2007


ODKAZY:

http://www.zasova.cz/

http://valasske-kralovstvi.cz/

http://www.solan.cz

http://historie.zasova.info/

http://www.tanecvalmez.cz/