solna-jeskyne-salza russia france deustch english
BIOLAMPA

Světelná terapie BIO – V

Lidé se stále více vrací k přírodním a šetrným metodám péče o zdraví a prevenci. Jednou z nich je světlo. Účinek polarizovaného světla je znám již dlouhá léta. Pozitivní účinek světelné terapie spočívá v biostimulaci poškozených buněk. Biostimulace = aktivování látkové výměny, posílení imunitního systému, mobilizování obranyschopnosti organismu.
Stimulační efekt polarizovaného světla byl v klinické praxi opakovaně potvrzen. V místě absorpce světla, zvláště po opakovaném nasvícení, se tkáň zrychleně regeneruje a dochází tak k obnově povrchových vrstev kůže a sliznic. Polarizované světlo proniká do hloubky až 3 cm, a proto je vedle kožních onemocnění účinné při problémech pohybového aparátu. Po aplikaci polarizovaného světla zaznamenáváme odezvu i ve zlepšení imunitního systému našeho organizmu.
Působením světla se projeví zvýšení energetické aktivity buněčných stěn, což podněcuje procesy látkové výměny na úrovni buňky a tím nabudí regenerační procesy.

Polarizační lampu BIO -V je možno použít k léčbě světlem v následných oborech:

• v rehabilitaci a sportovní medicíně při aplikaci u úrazů měkkých tkání
• v chirurgii při hojení ran a jizev po různých zákrocích
• v kožním lékařství při aplikaci kožních onemocnění,ekzémů a popálenin
• v revmatologii při aplikaci na tišení bolesti kloubů, svalů a celého pohybového aparátu
• v gynekologii aplikace v oblasti zevních pohlavních orgánů, záněty , mykózy atd.
• ve stomatologii
• ve všech dalších medicínských oborech včetně dermatologie ,ale i kosmetice
• v neposlední řadě je hojně využívaná i ve veterinárním ošetření

Včasná, správná a hlavně pravidelná aplikace léčebného polarizovaného světla pomocí lampy BIO - V dokáže snížit celkovou spotřebu léků u mnoha akutně i chronicky nemocných pacientů a zmírnit tak negativní účinky řady preparátů.

Historie Biolampy
Příznivé a hojivé účinky světla biolampy byly využívány už ve starověku. Dnes je chápeme jako naprosto přirozenou věc a "Solux" nebo "horské slunce", jehož obdobou je biolampa, patří už ke standardnímu vybavení nejen v ordinacích a na rehabilitačních pracovištích, ale najdeme je i v celé řadě domácností.

Biolampa - doporučené oblasti použití
Nejpřirozenějšími oblastmi pro použití biostimulačního světla biolampy jsou zejména dermatologie a kosmetika, dále pak je nasazení biolampy vhodné v ortopedii, chirurgii, rehabilitačním a sportovním lékařství. Rozsah možných použití biolampy se neustále rozšiřuje a je obohacován o nové a nové konkrétní zkušenosti i ze stomatologie, pediatrie a všeobecného lékařství. Získané výsledky se shodují v tom, že biostimulační světlo biolampy přináší žádaný efekt a je prospěšným prostředkem pro léčbu i rehabilitaci.

Dermatologie
V dermatologii byly potvrzeny pozitivní výsledky použití biolampy při léčbě ložiskových ekzémů, dětských atopických ekzémů, acne vulgaris, dermatitid a neurodermitid. Také u herpes genitalis, herpes simplex a herpes zoster lze biolampy označit za neocenitelný a velmi účinný prostředek léčby. Zkušenosti například ukazují, že pravidelné použití biostimulačního světla biolampy vede ke kompletní epitelizaci i několik let starých bércových vředů, u nichž běžná terapie zcela selhávala.

Chirurgie
Velmi dobrých výsledků při použití biolampy bylo dosaženo při aplikaci na hojení pooperačních jizev, ale biolampa působí i na staré jizvy, včetně keloidních. Nasazením biolampy dochází k výraznému urychlení hojivých procesů. Pozitivní účinek je patrný také při léčbě popálenin, diabetických gangrén, dekubitů, píštělí apod.

Ortopedie a rehabilitace
Biostimulace pomocí světla biolampy přispívá ke zmírnění bolestí v oblasti šíje a páteře, pomáhá při úrazech i chronických poruchách pohybového aparátu. Významnou pomoc představují biolampy při léčení otoků a reflexních změn, stejně tak jako proleženin u dlouhodobě hospitalizovaných pacientů.

Stomatologie
Ve stomatologii se biolampa s úspěchem používá k snížení bolestivosti a potlačení zánětlivých procesů v ústní dutině, například při hojení ran po extrakci, při preparaci a broušení, u alveolitid aj. Biolampy se používají i na léčbu aftů, herpetických onemocnění, otlaků od snímacích protéz a při podobných indikacích.

Pediatrie
Neinvazivní, nekomplikovaná a nebolestivá léčba biolampou představuje neocenitelnou výhodu v praxi dětských lékařů.

Kosmetika
V kosmetice se biolampa doporučuje zejména pro významné regenerační účinky u stárnoucí pleti či u pleti, která je vystavena nepříznivým účinkům. Jsou popisovány zkušenosti s odstraněním vrásek biolampou nebo zpomalováním jejich tvorby a také konkrétní výsledky, kterých bylo dosaženo s biolampou při aplikaci na pleť a vrásky v okolí očí.


Biolampu používají
Sanatoria, LDN nemocnice pro dlouhodobě nemocné, fitcentra, domovy pro seniory, rehabilitační zařízení, vrcholoví sportovci, zubní i veterinární ordinace.


Biolampa a její používání
Biolampy se po připojení do zdroje spustí vypínačem. Ozařování se provádí ze vzdálenosti asi 6 cm od suché a čisté tkáně, aby dopadající světlo biolampy vytvářelo kruhovou stopu a jen mírně hřálo. Doporučovaná terapie biolampou je 2 - 3 minuty několikrát denně po dobu 3 - 15 dnů. Při ozařování větších celků se postupně biolampou svítí na jednotlivé části po doporučenou dobu a tudíž celková doba ozáření biolampou může být delší.

Kontraindikace při používání biolampy se udávají při přímém ozáření štítné žlázy a oblasti kardiostimulátoru. Nedoporučuje se svítit bilampou přímo do očí, ale při použití na obličej stačí oči přivřít nebo zastínit (např. vatovými tampóny). Těhotné ženy by se měly před zahájením terapie biolampy poradit s lékařem. Nedoporučuje se používat biolampu při závažných cévních onemocněních, jakož i u metabolických poruch, kde dochází k fotosenzibilaci kůže. V těchto případech by se biolampa měla používat jen po konzultaci s lékařem nebo odborným terapeutem. Epileptikům se nedoporučuje biolampu používat vůbec.

Ceny smluvní dle rozsahu služeb. Po dohodě možnost zapůjčení k domácímu léčení.
Po předchozí dohodě lze objednat kdykoli v provozní době relaxačního centra SALZA a to:

pondělí - pátek :  9:00 - 20:00 hodin
sobota - neděle: 10:00 - 18:00 hodin

Těší se na Vás


Pavla Trčková
masérské, rekondiční a regenerační služby
756 51 Zašová 386
tel. 774 33 22 00
IČ: 75202352 DIČ: CZ7258265850
pavla@salza.cz , www.salza.cz

objednávka služby

Příjemný pobyt Vám přeje SALZA