solna-jeskyne-salza russia france deustch english

Solná jeskyně

Význam léčení působením mikroklimatických účinků soli je známý a používaný už od pradávna. Příkladem jsou léčebné kúry u moře, kde je ovzduší prosycené jódem.
Solná jeskyně je jednou z originálních metod využití léčebných účinků soli.


Unikátní konstrukce naší solné jeskyně je vybudována pouze z přírodních materiálů, solných kvádrů a krystalů, jejichž stáří se odhaduje na 20 miliónů let. Pro výstavbu jeskyně bylo použito cca 20 tun soli převážně z Pákistánu a Mrtvého moře. Na zemi je vysypáno několik tun soli z Polska.


Součástí jeskyně jsou slané vodopády, ze kterých se uvolňují cenné prvky magnesia a potaše. Solné kameny jsou bohaté na prvky jódu, selenu, zinku, vápníku, bromu a další. Systém klimatizace a ventilace zabezpečuje stálou výměnu a ionizaci vzduchu. Teplota v solné jeskyni je cca 20 - 22 stupňů Celsia, čímž se dosahuje obohacování ovzduší o minerály, které se v soli nacházejí. Tyto vlastnosti jeskyně příznivě působí na zdraví, obranyschopnost, energii a náladu člověka, jeskyni mohou využívat všichni bez omezení věku. Ke zlepšení zdravotního stavu dochází už po několika procedurách, účinky jsou však u každého člověka jiné a mají různou dobu trvání.


Je vědecky dokázáno, že chemické složení mořské vody je podobné jako složení krevní plazmy, sůl je jednou ze složek lidského organismu. Slaná voda je přirozené prostředí, ve kterém se nachází lidský plod. Mořská sůl nachází stále více své uplatnění také u mnoha kosmetických přípravků, vždyť už Kleopatra – jedna z nejkrásnějších žen starého světa používala kosmetiku, která měla původ v mořské soli.


Pobyt v solné jeskyni působí preventivně a pomáhá při léčbě těchto zdravotních problémů:
chronické záněty nosu, krku, záněty průdušek (rýma, kašel, chřipka, nachlazení)
astma, bronchitida, zápal plic, alergie
srdečně-cévní problémy a onemocnění, vysoký krevní tlak, arytmie
kožní onemocnění - lupenky, ekzémy, alergie, akné, spáleniny, vředy
urychluje metabolismus buněk
sníženou funkci štítné žlázy
onemocnění a poruchy zažívacího traktu (gastritida, záněty střev)
revmatologické onemocnění
poruchy imunity organismu
neurózy, přepracovanost, stavy vyčerpání, stres, nespavost


Kromě léčivých účinků a příjemného zážitku z pobytu v solné jeskyni je potřeba vzpomenout i velký význam v terapii ve sportovní medicíně. Pobyt v solné jeskyni má velmi blahodárné účinky na vrcholové sportovce, které udržuje v dobré fyzické i psychické formě a snižuje únavu po vrcholovém sportovním výkonu. Obrovský význam má také pro lidi, kteří jsou zaměstnáni pod stálým stresem a psychickým vypětím. Pobyt v solné jeskyni jim pomáhá k vytvoření vnitřního klidu.


Zároveň je využíváno colorterapie – léčby barvou. Osvětlování barvami při různých lidských potížích bylo ve východní medicíně známo po staletí. Evropští a američtí lékaři se touto metodou zabývají zhruba posledních sto padesát let. U barev se využívá rozdílného elektromagnetického záření. Každá barva má jinou hodnotu a jiný účinek na lidské tělo. Z praxe jsou známy extrémní případy, kdy nezabrala klasická léčba, ale s pomocí odborně provedené colorterapie byly obnoveny funkce tělesných orgánů, jako je močový měchýř nebo ledviny.


Červená – podporuje krevní oběh, vitalitu a zároveň působí proti depresi

Oranžová – pomůže vám se uvolnit po vyčerpávajícím pracovním dni

Žlutá – podporuje chuť k jídlu a vlévá chuť do života

Modrá – vyhání z těla zánětlivá onemocnění

 

Je vědecky dokázáno, že chemické složení mořské vody je podobné jako složení krevní plazmy, sůl je jednou ze složek lidského organismu. Slaná voda je přirozené prostředí, ve kterém se nachází lidský plod. Mořská sůl nachází stále více své uplatnění také u mnoha kosmetických přípravků, vždyť už Kleopatra – jedna z nejkrásnějších žen starého světa používala kosmetiku, která měla původ v mořské soli.

Nabízíme

celoroční provoz

kapacita 10 míst

bezbariérový přístup

parkoviště zdarma

rodinné prostředí

- 55ti minutový relaxační pobyt na polohovacím lehátku, který je doprovázen působivou hudbou.
- Začátek procedury je vždy v každou celou hodinu.
- Zážitek z procedury umocňují solankové vodopády a světelná atmosféra jeskyně.
- Pro dosažení optimálních léčebných účinků je doporučováno 10 návštěv.

OTEVÍRACÍ DOBA

pondělí - pátek :  9:00 - 20:00 hodin
sobota - neděle: 10:00 - 18:00 hodin

Solná jeskyně vám po celý rok nabízí mořské klima na dosah.

Jeden relaxační pobyt nahradí 2 – 3 dny u moře
těsně po bouři, kdy je vzduch prosycen prvky a minerály.

Odkaz na PROVOZNÍ ŘÁD

Leták ke stažení ve formátu .pdf zde ceník služeb objednávka služby