solna-jeskyne-salza russia france deustch english
MASÁŽE

O masážích obecně

masazeMasáž je stará metoda využívaná k uvolnění, rehabilitaci a regeneraci těla i ducha. Její rozvoj můžeme vysledovat až do vyspělých civilizací starého Egypta, Číny a Indie. O pozitivním celostním účinku správného dotyku učil již geniální čínský filozof Konfucius. V Evropě to byli Řekové, kteří ocenili a vyzdvihli blahodárné účinky, které masáž přináší. Po řecko- římské vlně péče o člověka jako celek, sestávající z ducha, duše a těla, to byla až renesance, která připomněla zapomenutou úctu k sjednocenému, harmonickému člověku. Po temném středověku nastal pomalý vývoj a nyní, přibližně od 60. let 20. století zažívá péče o tělo prostřednictvím masáží skutečný rozkvět.

masazeMasáže jsou většinou vnímány jako příjemná forma uvolnění, mají však i vynikající rehabilitační a terapeutické účinky. Masáž by si určitě měli dopřát lidé s bolestmi zad, ti, kteří se potýkají se sníženou pohyblivostí, či trpící stresem a nedostatkem energie.
Lidé nejvíce vyžadují promasírování zad a šíje; po stránce rehabilitační či relaxační je však masáž celého těla mnohem příjemnější a užitečnější, rozhodně se do ní vyplatí investovat. Tělu se uleví i po jednorázové masáži, ale při pravidelných návštěvách jednou za 1 až 2 týdny budete pozorovat zlepšení nálady, kondice, příliv energie a chuti do života. Důkladné promasírování těla odstraní bolest a zlepší pohyblivost. Pro preventivní účely je vhodné navštívit maséra jednou měsíčně.

Abyste si masáž nebo terapii dokonale užili…

Před masáží 1,5 hodiny nejezte hlavní jídlo, avšak příjemnému a plnohodnotnému zážitku z masáže nepřidá, když vám kručí v břiše. Pomůže ovoce nebo malá svačinka.

Dopřejte si před masáží pobyt v infrasauně. Masáž pak bude daleko účinnější.


Po pobytu v infrasauně nebo před masáží můžete použít sprchu, která je přímo v prostorách masážní místnosti. Kožní póry se otevřou a lépe přijmou účinné látky obsažené v masážním prostředku. Zároveň je to z hygienického hlediska ohleduplnější vůči masérovi.

Zkonzultujte s masérem Váš aktuální zdravotní stav, problémy s krevním tlakem, s ploténkami, zlomeniny, operace, osteoporózu atd. Při zdravotních problémech doporučujeme konzultaci s Vaším ošetřujícím lékařem ohledně vhodnosti masáže. V případě, že máte alergii na látku, která by mohla být obsažena v masážním prostředku, upozorněte na tuto skutečnost.

Ujasněte si s masérem nebo terapeutem, co vás trápí, na jakou masáž nebo terapii jste přišli, které části těla by se měl věnovat.


Sundejte si hodinky, řetízky, náramky, náušnice. Vypněte si mobilní telefon. Odložte si tak, aby vás nikde nic netlačilo a netahalo, jde o Vaše pohodlí. Pamatujte, že dobrý přístup k masírované oblasti je klíčový pro účinnou masáž. Masér je profesionál a neošetřované části těla by měl přikrýt.

Už nic nebrání tomu, abyste naplno relaxovali a vychutnali si svoji masáž nebo terapii. V případě, že vám je nějaký hmat nebo přítlak nepříjemný, řeknete to. Komunikace je velice důležitá. Masér mnohé vycítí, ale ne vždy.

Během masáže nebo terapie se nebraňte projevům úlevy jako jsou slzy nebo vzdechy, neboť tak uvolníte vnitřní napětí, což se odrazí i na Vašem těle. A vy jste se přece přišli napětí zbavit. Chce se vám spát? Spěte. Spánek je většinou stavem nejhlubší relaxace a regenerace. Nebojte se, masér bude v ošetření pokračovat. Váš spánek je pro něj důkaz vaší důvěry a to je veliká odměna.

Po terapii je vhodné ještě chvíli relaxovat. Ne vždy je to však z časového hlediska možné. V každém případě je vhodný tzv. klidný dojezd bez tělesné a duševní zátěže s dostatkem tekutin kvůli probíhající detoxikaci. K tomu využijte prostory recepce s možností občerstvení – doporučujeme vodu nebo čaj.

Po masáži alespoň půl hodiny nejezte, nepijte alkoholické nápoje, kávu a jiné simulanty.
Nejdůležitější je pravidelnost návštěv, nezapomeňte si zamluvit další termín.


KLASICKÁ REGENERAČNÍ A RELAXAČNÍ MASÁŽ

Masáž pro běžnou populaci.Provádí se zejména u lidí s tzv. civilizačními chorobami, jako je přetíženost jednostranným postojem či posedem při práci, u lidí s nedostatkem aktivního pohybu, u všech, kteří mají chuť a potřebu udělat něco pro své tělo, ale i své duševno.

masaze - Přispívá k rychlému odstranění únavy, osvěží, uklidní
- Přispívá k lepšímu celkovému vzhledu člověka
- Zpomaluje vznik příznaků stárnutí, (např.zhoršení stavu kůže a podkoží)
- Zkvalitňuje regeneraci sil po práci či jiné zátěži
- Zvyšuje prevenci úrazů a různých zdravotních obtíží
- Zlepšuje krevní a látkovou výměnu
- Pomáhá udržovat kvalitní tělesnou a duševní kondici

Účinek masáže zvyšuje pobyt v infrasauně, který Vám v kombinaci s masáží nabízíme ve zvýhodněné ceně. Doba pobytu 20 minut, cena zahrnuje použití sprchy. Ručník je možno použít vlastní, za zapůjčení účtujeme 10,-Kč.

Regenerační a relaxační masáž -  záda, šíje, nohy (přední i zadní strana), chodidla, ruce, hlava, obličej - dle dohody s masérkou a návaznosti na délku masáže volíme individuální přístup ...


CENÍK

 
délka v minutách cena za masáž cena včetně
infrasauny
30 220,- 280,-
40 270,- 330,-
45 300,- 360,-
55 380,- 440,-
80 550,- 610,
90 620,- 680,-
100 690,- 750,-

OBDARUJTE VAŠE BLÍZKÉ POUKAZEM NA MASÁŽ ČI JINÉ SLUŽBY !

PO PŘEDCHOZÍ DOHODĚ NABÍZÍME SPECIÁLNÍ MASÁŽE :
ČOKOLÁDA - KOKOS - POMERANČ - VANILKA

Po předchozí dohodě lze objednat kdykoli v provozní době relaxačního centra SALZA a to:
pondělí - pátek :  9:00 - 20:00 hodin
sobota - neděle: 10:00 - 18:00 hodin


Pavla Trčková
masérské, rekondiční a regenerační služby
756 51 Zašová 386
tel. 774 33 22 00
IČ: 75202352 DIČ: CZ7258265850
pavla@salza.cz , www.salza.cz

objednávka služby

Příjemný pobyt Vám přeje SALZA