solna-jeskyne-salza russia france deustch english

DIAGNOSTIKA

VLASOVÁ ANALÝZA - VYŠETŘENÍ STOPOVÝCH PRVKŮ VE VLASECH

Analýza koncentrací stopových prvků ve vlasech je nejlepší metodou k hodnocení minerálního stavu organismu. Vlasy například byly vybrány Světovou zdravotnickou organizací a Agenturou ochrany prostředí k hodnocení vlivu toxických kovů na organizmus.

Stopové prvky se do vlasů ukládají ve formě tzv. chalátů. To způsobuje, že teprve dlouhodobé změny v koncentraci prvků v organismu se odrážejí v jejich hodnotě ve vlasech a že koncentrace stopových prvků ve vlasech je asi 50x vyšší než v krvi a moči.

Pokud nedoplňujeme určitý vitamín nebo stopový prvek v dostatečném množství, dochází k rozvoji onemocnění v pěti stupních:

Z krve se daří diagnostikovat nedostatky prvků či vitamínů obvykle až v klinické fázi. Organizmus totiž dělá všechno pro to, aby v krvi udržoval normální hladiny prvků. Bere je tedy odevšad – z různých tkání a orgánů, jen aby tuto normální hladinu udržel. Krev je proto posledním místem, kde bychom měli hledat nedostatek minerálů.

Nedostatečné množství stopových prvků v organizmu se dá ve vlasech prokázat již v biochemické fázi, tzn. V době, kdy se člověk ještě cítí zcela zdráv.

Analýzou prvků ve vlasech nezískáme znalosti o chorobách, ale znalosti biochemických tendencí, ze kterých můžeme usuzovat:

Díky suplementaci můžeme srovnat nedostatky jednotlivých prvků, upravit poruchu rovnováhy poměrů různých prvků i biochemické tendence tak, aby k rozvoji onemocnění nedošlo.

Kdo by měl být vyšetřovanou osobou?

Pokud máte o analýzu zájem, kontaktujte nás zde. Těšíme se na spolupráci s Vámi !

Relaxační centrum SALZA Zašová